مخالفت مجدد با جنگ علیه سوریه
پاپ فرانسیس پاپ فرانسیس

                

                                    

پاپ فرانسیس بار دیگر در صفحه شخصی خود در توییتر ضمن محکوم کردن جنگ در دنیا مخالفت خود را با هرگونه راهکار نظامی برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه اعلام کرد.

 به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار پیام "جنگ هرگز، جنگ هرگز"، به هفت زبان زنده دنیا بار دیگر مخالفت خود را با هرگونه راهکار نظامی برای حل بحران سوریه اعلام کرد.

پاپ فرانسیس پیشتر نیز پیام‌هایی را با این مضمون در توییتر منتشر کرده و از تمام مردم دنیا خواسته بود که در جهت برقراری صلح و امنیت تمام تلاش خود را به کار بندند.

وی در یکی از پیام‌هایش پرسشی را مطرح کرد مبنی بر اینکه "تا کی و تا کجا رنج و ویرانی و دردهای ناشی از استفاده از سلاح‌ باید ادامه داشته باشد"؟

پیام‌های منتشر شده پاپ در صفحه شخصی‌اش در توییتر به هفت زبان زنده دنیا ترجمه شده و حدود هفت میلیون بازدیدکننده داشت که سه میلیون و 500 هزار اسپانیایی، 2 میلیون و 900 هزار انگلیسی و 86 هزار تن عرب بودند.

پاپ فرانسیس روز یکشنبه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را در سوریه محکوم کرد و طی پیامی از جامعه جهانی خواست که تلاش خود را برای پایان دادن به جنگ‌ها و نیز نجات سوریه به کار بندند.

از سوی دیگر، "مونسنیور ماریو توسو"، دبیر شورای پاپی صلح و عدالت در گفت‌وگویی از نگرانی مسئولان واتیکان از وقوع "جنگ جهانی" خبر داد.


September 3rd, 2013


  برداشت و بازنویسی درونمایه این تارنما در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید.
 
مسایل بین المللی